Actuele berichten
Open Menu

Op 2 oktober a.s is het zeventig jaar geleden dat vanuit Bussum de Nederlandse televisie van start ging. Onze vereniging gaat ook aan dit jubileum natuurlijk aandacht besteden. De eerste jaren kwamen de uitzendingen vanuit de Irene-studio op de hoek van de Kerkstraat en de Kapelstraat. Over die pionierstijd heeft onze vereniging veel gepubliceerd en in 2008 een grote tentoonstelling georganiseerd.


Ook stippelde de Kring een wandel/fietsroute uit door het oude tv-dorp. Op basis hiervan werd ook een QR-route voor smartphones gemaakt, en die zal dit jaar nieuw leven worden ingeblazen. De tocht is vervat in een geïllustreerd boekje dat de inspiratie was voor een online audio-tour. Verder kan de route worden gevonden bij RouteYou en VisitGooi&Vecht. Om de oude tv-glorie meteen terug te zien zijn hier de foto-collages van de expositie uit 2008. Veel meer over Bussum en televisie kunt u lezen in de de gelijknamige rubriek van deze website. Een directe link is HIER