Web Analytics
Skip to main content

Wedervaren Wereldwinkel

01 oktober 2025

De wereldwinkel op het Julianaplein staat er al 30 jaar. Dat wordt op zaterdag 4 oktober met feestelijke activiteiten gevierd.

Voor de wereldwinkel er in 1995 belandde was er heel wat aan vooraf gegaan. Jonge mensen die in de jaren zestig en zeventig bezig waren met alternatieve en 'kritiese' publicaties stonden in 1970 aan de wieg van de eerste Wereldwinkel in Bussum. Ze voelden zich solidair met de Derde Wereld en verkochten onder meer rietsuiker 'eerlijke koffie' en veel linkse literatuur. De winkel was aanvankelijk een kleine kiosk aan de Brinklaan, tegenover de Veerstraat. Die eerste kiosk was een afgedankte houten bloemenstal die afkomstig was van de kop van Nassaulaan en die was vervangen door een stenen exemplaar. Later werd het een heuse winkel op de plaats van de huidige bibliotheek. De bouw van de bibliotheek betekende het einde van de Wereldwinkel op die plek.

        wereldwinkel1.jpeg wereldwinkel2.jpeg wereldwinkel3.jpeg

4 oktober om Om 12 uur wordt aan de Wereldwinkel op het Julianaplein een gevelbord met een nieuw logo onthuld door wethouder Nico Schimmel, gevolgd door allerhande activiteiten. Een voor-exemplaar van het nieuwe Wereldwinkel Magazine wordt overhandigd aan wethouder Barbara Boudewijnse. Daarna is er ondermeer een proeverij van fairtrade-produkten bereid door vrijwilligers van de Wereldwinkel. De gemeente Gooise Meren is nu 10 jaar Fairtrade gemeente.

Fairtrade heeft als missie om de wereld 'eerlijker' te maken.Via betere handelsvoorwaarden wordt geprobeerd om de leef- en werksituatie van miljoenen boeren en werknemers op plantages wereldwijd te verbeteren en het milieu te beschermen.