Web Analytics
Skip to main content

4 mei herdenking Bussum Zuid

28 april 2025

Op zondag 4 mei wordt in de Verzetsliedenbuurt in Bussum-Zuid weer een herdenking gehouden ter nagedachtenis van elf Bussumse verzetsmensen die in de Tweede Wereldoorlog zijn omgebracht. De plechtigheid begint om 14.30 uur op de hoek van de Fokke Bleekerstraat en de PMR-Versteeghstraat.
Daar is vijf jaar geleden op initiatief van de Historische Kring Bussum een plaquette aangebracht op een blinde muur. In aanvulling daarop is twee jaar geleden in het plantsoen ervoor een gedenkbord onthuld met extra informatie over de elf verzetsmensen. Een QR-code verwijst naar een speciale pagina op de website van de Historische Kring Bussum.

                                                                                  gedenkbord.jpeg

Bij de herdenking zullen familie en naaste betrokkenen van de verzetsmensen aanwezig zijn. Sprekers zijn de dochter van Jan Bottema en de kleinzoon van T.B Huurman. Wethouder Schimmel zal ook spreken en de taptoe en het Wilhelmus spelen.